|       |   
İnnofixx Paslanmaz Çelik Dübelin Uygulama Alanları
Yukarıdaki sol tarafta ki resimde göründüğü üzere bir çok ankraj elemanı kullanılarak dış cephede mermer tutturulmuştur.Oysaki sağ tarafta ki resimde innofixx ağır yük dübeli kullanılarak aradaki ankraj elemanlarına gerek kalmadan kolaylıkla mermer dış cepheye tutturulmuştur.

a) Ağır Yük dübelleri ayrıca aşağıdaki alanlarda da kullanılabilir:


■ Daire çatılarında tek yuvalı çatı demirleri için,
■ Yapı iskelesi demirleri için,
■ Havalandırmalı ön cephe örtüsü için,
■ Balkon, stor perde, cantilever çatılar, bacalar gibi eklemeler için,
■ Tuğladan ön cepheler için,
■ Anten direkleri, reklam panoları ve ilanlar gibi cephe malzemeleri için,
■ Kamu binalarındaki kurşun geçirmez camları sonradan monte etmek için,
■ İnşaatı tamamlamadan dış yüzey termal izolasyonu yenilemek, güzelleştirmek ve restorasyon için kullanılır.

b) İnnoFixx Cephe Malzemesi


Farklı duvar destekleri, termoplastik parçalar, destek profilleri (aşağıdaki resimlerdeki gibi genelde alüminyumdan) ve dübeller şu anki havalandırmalı cephelerde kullanılır. Cephe kaplamaları destekleyici profillerin üzerine sabitlenir.
Özellikle u şeklindeki alüminyum profillerden oluşan duvar sabitleme aparatları, termal geçirgenliği ve enerji tasarrufu yasasıyla uyumlu olması için destekleyici gövdeden termal tabakalar aracılığıyla ayrılmalıdır fakat klasik alüminyum dış cephe montajlarında bu şekilde bir uygulama olmadığı için binalarda ısı köprülerine neden olmaktadır.
Ayrıca çelik/alüminyum iskelet sistemleri en yaygın kullanılan iskelet sistemleri olmasına rağmen çeliğin paslanmasi sebebiyle Avrupa’da ve dünyanın bir cok ülkesinde dış cephede kullanılması yasaktır. Türkiye’de henüz böyle bir uygulama başlamamıştır, fakat 2017 den itibaren çelik iskelet sistemlerinin de Türkiye’de yasaklanması beklenmektedir.Klasik uzaklıktaki tuğla montajının hata eğilimi

Temel düz değilse, eğimliyse ya da yan duruyorsa aşağıdaki resimlerde görüldüğü üzere yapım hatalarına yol açabilir. İnnofixx‘in ürettiği yeni cephe malzemesi bu gibi sorunları yok eder ve 4. bölümde görüldüğü gibi azaltılmış ısı köprüleri, yüksek montaj güvenliği ve kısa montaj süresi ile çok ağır dış cephe malzemelerini uzun mesafelerde kolaylıkla taşıyabilir.